Vzdálenější okolí – tipy na výlet

Janské Lázně (11 km)

Světoznámé, malebné lázeňské městečko s krásnou secesní kolonádou na náměstí, originální architekturou vil a lázeňských domů. Špičkové sportovní a rekreační středisko. V létě pravidelné promenádní koncerty. Tip: posezení v kavárně Kolonáda s letní terasou a dětským koutkem. Otevřeno denně.
www.kamzajit.cz/mesto/janske-lazne.php
www.cerna-hora.cz

Pec pod Sněžkou (13km)

Lanovka na Sněžku je opět v provozu. Město nabízí řadu dalších atrakcí. Tip: Lanovka na Portášovy boudy z Velké Úpy. Lanovka na Hnědý vrch s rozhlednou. Lanový park, bobová dráha v Relaxparku.
www.snezkalanovka.cz
www.relaxpark.cz

Žacléř (25km)

V žacléřském regionu lze prohlédnout mnoho poutavých památek, kamenických či sochařských děl, drobné sakrální architektury. Centrum města a jeho nejbližší okolí je vyhlášeno Ministerstvem kultury Městskou památkovou zónou. Mnoho cyklostezek v okolí.
www.zacler.cz

Vrchlabí (29km)

Malebné horské městečko Vrchlabí. Dominantou je renesanční zámek z roku 1546. Stará radnice na náměstí Míru, nová radnice, děkanský kostel sv. Vavřince, mariánský morový sloup, historické domy, barokní klášter, původní barokní kamenný most. Tip: Krkonošské muzeum – ve čtyřech historických domech, celoroční provoz kromě pondělků.
www.muvrchlabi.cz/cz/o-meste-vrchlabi/zajimovosti/
www.krnap.cz/km-ve-vrchlabi-ctyri-historicke-domky/

ZOO Dvůr Králové (37 km)

ZOO ve Dvoře Králové je jedna z největších zoologických zahrad v ČR a nejen díky unikátnímu safari vás okouzlí znovu a znovu.
www.zoodvurkralove.cz

Kamienna Góra v Polsku (40km)

Kamienna Góra je historické město v Polsku. Nespočet turistických tras, které vedou městem, dovedou turisty do nádherných míst, kde lze spatřit mnoho zajímavého, do přírodních rezervací a krajinných parků. V okolí se také nachází malebně umístěné obydlené městské části. Lesní stezky a cesty přímo vyzývají k výletům na kolech, terénním běhům a v zimě k běhání na lyžích.

Karpacz v Polsku (40km)

Pěkné lázeňské horské městečko. Shlédnout můžete kostelík Wang – perlu dřevěné skandinávské architektury z 12. století. Městské muzeum hraček – více než 2 tisíce exponátů, které muzeu z valné většiny věnoval Henryk Tomaszewski – zakladatel slavné vratislavské Pantomimy. Letní sáňková dráha a také alpská bobová dráha „Alpine – Coaster”. Westernové městečko „Pod Kozí skálou“. Krásné aquaparky Sandra a Tropikana u hotelu Golebiewski – velmi slušné ceny! Tip: asi 15km túra k malebným horským plesům Maly a Velky Staw – viz Fotogalerie.

Špindlerův Mlýn (43 km)

Středisko Špindlerův Mlýn nabízí v letním období například lanovou dráhu na Medvědín. Za návštěvu určitě stojí Labská přehrada, nádherná příroda a sportovní centrum i s letními atrakcemi. Tip: cesta z vršku Medvědína k prameni Labe – viz Fotogalerie. Na vrcholu lanovky je krásné dětské hřiště s nádhernými výhledy na Špindlerův Mlýn a okolí. Nově lze sjet Medvědín na terénní tříkolce (200kč/1jízda), nová je také Ski Dive minilanovka pro děti i dospělé.

http://www.skiareal.cz/

dětské hřiště u lanovky

Adršpašsko-Teplické skály (45 km )

Malebné seskupení pískovcových skal je rozloženo na ploše 20 km2 v nadmořské výšce okolo 500 m. Z nepropustného opukového podloží se tu zvedají mohutné skály, které v průběhu staletí působením přírodním podmínek vytvořily nesčetné množství věží, sloupů, teras, roklí, slují apod. Lidská fantazie je obdařila romantickými či vtipnými názvy. Terén v okolí skal je vhodný nejen pro pěší turistiku po mnoha značených naučných stezkách, ale i pro cykloturistiku. Foto viz Fotogalerie
www.skaly-adrspach.cz