O chalupě

Chata Beata se nachází v malebné části Krkonošského národního parku, v malé obci Horní Albeřice, 5km severně od Horního Maršova v nadmořské výšce 750m. Poblíž obce Horní Albeřice se nacházejí nejrozsáhlejší krasové útvary v Krkonoších. V devíti lomech se těžil vápenec. Díky lomům a jejich podmínkám se zde nachází vzácné druhy rostlin a živočichů. Dnes je toto území chráněnou přírodní památkou pod názvem Albeřické lomy.

Vybavení chaty

Chalupa je částečně roubená, vybavena masivním dřevěným nábytkem a má velmi příjemnou horskou atmosféru, kterou ve všech místnostech umocňují obrázky ze života Krkonoš v minulosti.

K ubytování nabízíme 4 apartmány. Každý apartmán je vybaven koupelnou (sprchový kout, WC, umyvadlo), plnohodnotnou kuchyňkou, lednicí s mrazákem, mikrovlnou troubou, TV se satelitem a dostatkem úložných prostor, věšáčků apod.

K dispozici je připojení k internetu prostřednictvím bezdrátové sítě WiFi.

V přízemí jsou dvě propojené společenské místnosti. První místnost má bar (pro pořádání oslav, akcí), jídelní stoly a dětský koutek. Druhá společenská místnost je s krbem, obývákovým posezením, velkou TV, satelitem, DVD přehrávačem, DVD tékou, domácím kinem.

Lyžárna – každý apartmán má svou uzamykatelnou skříňku na lyže.

Místnost pro kola (uzamykatelná), venkovní hračky, sáňky apod.

Pračka.

Topení – elektrokotel.

Voda z vlastní studně s prověřenou kvalitou kojenecké vody.

Venkovní dětské hřiště s prolézačkami a malým pískovištěm s krytem. Nově TRAMPOLÍNA.

Venkovní ohniště s posezením, železné pruty na buřty najdete v kolárně.

Přenosný gril.

Studánka a potůček :-)

Pro děti

Chata Beata nabízí skvělé útočiště zejména pro rodiny s dětmi. Jistě oceníte dětský koutek s hračkami ve společenské místnosti, spoustu dětských DVD a atraktivní společenské hry. Stupátko pod umyvadlo, plastový bryndák a dětské nádobí IKEA jsou v každém apartmánu. Na požádání lze poskytnout nočník, dětskou jídelní židličku, vaničku, postýlku (na chalupě jsou k dispozici 2 postýlky, ložní prádlo do nich je potřeba si dovézt vlastní).

Venkovní dětské hřiště s prolézačkami a pískoviště s krytem. Venkovní hračky k zapůjčení na letní i zimní radovánky. V létě trampolína s průměrem 3m. Sjezdovka s lyžařskou školičkou je kousek od chaty.

Vezměte dětem i sobě bačkory, ať nenastydnete!! Kdo zapomene, může užít erární, visí dole na chodbě.

Domácí mazlíčkové

Vzhledem k negativním zkušenostem a k silné alergii našich dětí jsme se rozhodli pobyty pejsků na chatě už dál nepovolovat. Děkujeme za pochopení.

Parkování u chaty

V létě i v zimně je parkování možné u chaty, ve sněhové sezóně doporučujeme na dojezd přímo k chatě sněhové řetězy. Výjimečně, při mimořádném zasněžení, je nutno parkovat poblíž hotelu Stará Celnice, na dovoz zavazadel jsou na chatě saně. Když správce či majitel může, pomůže.

Stravování a nákupy

Jídlo na chatě nezajišťujeme, stravovat se budete z vlastních zdrojů (každý apartmán má vlastní, plně vybavenou kuchyňku).

Na chatě, v mezipatře, lze za výhodné ceny zakoupit kvalitní moravská vína z oblasti Hustopeče, Uherčice. Také domácí medovinu a slivovici. Nově i med. Ceník je uveden na místě, platí se po domluvě na účet chaty.

Nejblíž chatě je Penzion Stará Celnice, cca 250m a penzion Vápenka (cca dalších 200m).

Dobře vaří 3,5 km vzdálená bouda Poutník!

V Horním Maršově (5km) se nachází několik restaurací a prodejen s potravinami (a další služby). www.hornimarsov.cz/cs/sluzby/ostatni

Doporučujeme: výborné uzenářství – poblíž Infocentra Veselý Výlet – Temný Důl č.58, p. Novotný

http://www.zivefirmy.cz/novotny-oldrich_f1245758

Vyhlášená je restaurace v Horním Maršově „Na Kopečku“

Bankomat

V Horním Maršově na Bertholdově náměstí je ČSOB bankomat

Foto chaty a okolí