Místo a aktivity

Chata Beata se nachází v malebné části Krkonošského národního parku, v malé obci Horní Albeřice, 5km severně od Horního Maršova v nadmořské výšce 750m. Poblíž obce Horní Albeřice se nacházejí nejrozsáhlejší krasové útvary v Krkonoších. V devíti lomech se těžil vápenec. Díky lomům a jejich podmínkám se zde nachází vzácné druhy rostlin a živočichů. Dnes je toto území chráněnou přírodní památkou pod názvem Albeřické lomy.

Poloha a charakter zařízení chaty je ideální pro rodiny s dětmi všeho věku. Avšak nejen pro ně. Velmi vhodná je pro vás všechny, kteří vyhledáváte při své rekreaci klid, přírodu, aktivní i pasivní odpočinek, únik od ruchu civilizace a každodenního shonu, pocit komfortu a bezpečí. Turisté, cykloturisté a lyžaři i běžkaři si přijdou na své. Parta několika spřátelených rodin si tu společný čas báječně užije ;-)!

V každém ročním období má zdejší prostředí co nabídnout

Na jaře sluneční paprsky vyzvou k rozkvětu krásnou flóru zdejších strání, vás turisty pak k prvním horským výšlapům.

Létu dominuje nádherně uklidňující všudypřítomná zeleň. Údolí je vskutku úžasné jak pro pěší, což teprve z cyklistického sedla! Na kolách dojedete do známých, ale i zcela odlehlých horských lokalit. A už přichází období borůvek a tedy palačinek, lívanců, knedlíků. Mňam!

Podzim je ve znamení houbaření a vůně sušených hříbků, večerních čajů nebo svařáků v útulném teplém pohodlí vašeho pokoje nebo dole u krbového ohně.

Zimní radovánky jsou nejrůznějšího druhu. Sjezd na čemkoli nad i pod chatou, stavba bunkrů a iglú kolem chaty, upravovaná, cenově velmi výhodná, rozhodně nepřelidněná sjezdovka s lyžařskou školičkou coby kamenem dohodil, běžkařské tratě.